Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT spektaklis vaikams | SEPTYNI NYKŠTUKAI IEŠKO SNIEGUOLĖS

S 2018-10-28 12:00
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
4.44 - 7.00
N-7 spektaklis vaikams nuo septynerių metų ir vyresniems

Vilniaus mažasis teatras pristato  spektaklį mažiesiems žiūrovams „Septyni nykštukai ieško Snieguolės“. Spektaklio režisierius Evaldas Jaras būsimo pastatymo inscenizacijai pasirinkdamas klasikinės brolių Grimų pasakos "Snieguolė" motyvais grįstą istoriją, siekia moderniai, kūrybingai ir aktualiai perskaityti vaikams puikiai žinomos pasakos siužetą. Kadaise septyni narsūs nykštukai išgelbėjo Snieguolę nuo pražūties. Septynių didvyrių vardais girioj pavadinti stipriausi ąžuolai, gražiausios laukymės bei neregėtos grybų rūšys. Tačiau pasaulis keičiasi ir vis rečiau kas beužklysta į tik praeitimi ir prisiminimais tebeošiantį mišką... Čia gyvenantys garsiųjų protėvių ainiai nutaria susigrąžinti buvusią Tėvynės šlovę ir ryžtas pakartoti savo senelių žygdarbį. Bet herojais, pasirodo, tapti nelengva. O ypač, kai žygdarbis tėra paprastas žmogiškumas.

Evaldas Jaras yra pripažintas režisierius, statantis  ypač įdomius spektaklius teatre  mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams. Evaldas Jaras  lieka ištikimas savo teatrinei auditorijai, jis ją jaučia, o jo premjeros tampa didžiuliu meniniu įvykiu. Vilniaus mažojo  teatro žiūrovai pamilo ir įvertino Evaldo Jaro spektaklį vaikams - „Mama Katinas“.

Aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, spektaklyje "Septyni nykštukai ieško Snieguolės" atliekantis Princo vaidmenį, kviečia žiūrovą pamąstyti kodėl režisierius sugalvojo spektaklio veiksmą perkelti į muziejų. Gal jau pasakos tuoj taps  muziejine vertybe, o gal realiame gyvenime jau niekas nesiryžta žygdarbiams?

Aktorė Inga Burneikaitė spektaklyje sukūrusi ypatingai žavios ir temperamentingos Raganos vaidmenį teigia, kad: "Šis spektaklis skirtas visai šeimai, jis bus įdomus ir tėvams, ir vaikams nuo septynerių. Mažesniems jis per sunkus, nes tai ne tradicinė pasaka, o pamąstymai per pasaką apie gyvenimą. Iš šalies stebėsite mamos ir vaiko santykius, žmogaus egoizmą, prisitaikėliškumą. Spektaklyje kūrėme ne tiek raganą, kiek norinčią valdyti, egoistišką , piktą pamotę, kuri trokšta būti gražiausia, kuri kol kas gyvena puikiai, bet ... bijo būti nuversta. Žinoma, atsiras pretendentė, siekianti jos tą gėrį sunaikinti. Ir įvykiai pasisuks netikėta vaga".

"Septyni nykštukai ieško Snieguolės" ryškų Snieguolės vaidmenį sukūrusi aktorė Indrė Patkauskaitė sako, kad šis vaidmuo jai - ypatingas. „Labai norėjau dirbti su Evaldu Jaru, kuris man imponuoja ir kaip aktorius, ir kaip režisierius, ir kaip žmogus. Man labai patinka jo spektaklis "Mama Katinas". Patinka kaip jis kuria vaikiškus spektaklius: juose visuomet yra keli planai, jie slepia gilesnį turinį“.

Teatrologei  Ingridai  Ragelskienei įspūdį paliko ypač vykęs  režisieriaus ir dailininko tandemas. "Scenografas  Marijus Jacovskis ir Evaldas  Jaras  susišneka be žodžių, jie  puikiai papildo vienas kitą. Marijaus kostiumai,  scenovaizdžio sprendimas yra labai inovatyvus, labai netikėtas, stebinantis ir išlaisvinantis ir vaikų, ir suaugusiųjų vaizduotę“

Režisierius Evaldas Jaras nostalgiškai žiūri į vaikystės pasakas ir primena kiekvienam iš mūsų – jog  kiekvienas žmogus turi savo asmeninį santykį į girdėtas pasakas:  jų paliktus prisiminimus,  iliuzijas, svajones, baimes. Juk  pasaka – tai  pagrindinis visų tautų auklėjimo įrankis.  Maža to, žiūrėdami pasakas su savo vaiku, mes galime geriau vieni kitus suprasti, atrasti naujų temų pokalbiams, naujų  gyvenimo spalvų, tiesiog – pasimėgauti kartu praleistu laiku.

Režisierius – Evaldas Jaras
Scenografas, kostiumų dailininkas – Marijus Jacovskis
Kompozitorius – Tomas Stirna

Vaidina:
Snieguolė
– Indrė Patkauskaitė
Karalienė – Inga Burneikaitė
Princas – Vytautas Rumšas, Tadas Gryn
Veidrodis – Agnė Kiškytė, Agnė Šataitė
Nykštukai:
Kvailutis – Kirilas Glušajevas, Josif Baliukevič
Gudrutis – Tomas Rinkūnas
Linksmutis – Mantas Vaitiekūnas
Drovutis – Mindaugas Capas
Miegutis – Edmundas Mikulskis
Čiaudutis – Daumantas Ciunis, Balys Latėnas
Niurzgaila – Jokūbas Bareikis

PREMJERA  2014 m. gruodžio 5d.
II dalių spektaklis (1 val. 40 min.)
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VMT spektaklis vaikams | SEPTYNI NYKŠTUKAI IEŠKO SNIEGUOLĖS S 2018-10-28 12:00 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 4.44 - 7.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

- 40% vasaros akcija
* pasirinkite kainos kategoriją "Vasaros nuolaida -40 %"


Salės plane a ir b raidėmis pažymėtos vietos, kuriose kėdės yra be atlošo.
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
N-7

Nuolaidos (prieš renkantis vietas, suveskite kodą):
- 15% 1 bil. moksleiviams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 30% 2 bil. neįgaliesiems (į nuolaidos laukelį įvesti NUOLAIDA30)
- 25% šeimos bilietas (3+1) (į nuolaidos laukelį įvesti ŠEIMA)
- 15% perkant 10 ir daugiau

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Gedimino pr. 22 Vilnius Lietuva
Organizatorius