Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Katino kastracija ar katės sterilizacija veterinarijos gydykloje

Š 2018-09-01 23:00
36.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Ką reikėtų žinoti apie sterilizaciją:

Kasmet gimstančių šuniukų ir kačiukų skaičius yra gerokai didesnis, negu gerų žmonių, norinčių ir galinčių juos auginti, dėl to tūkstančiai sveikų gyvūnų yra sunaikinami arba išmetami valkatauti. Sterilizuokite savo gyvūną ir prisidėkite prie benamių gyvūnų skaičiaus mažinimo.

Katinai yra linkę įsivelti į konkurencines kovas su savo gentainiais, dėl patelių ir savo teritorijos ribų. Vyksta aršios kovos. Gyvūnai patiria traumas, užsikrečia vieni nuo kitų virusinėmis , parazitinėmis bei grybelinėmis ligomis. Kai kuriomis ligomis nuo sergančio gyvūno gali užsikrėsti  ir žmogus.  Be to, nekastruotas katinas šlapimu žymi savo teritoriją net ir kambaryje, o tai – nemalonus ir sunkiai panaikinamas kvapas.Kačių ruja pasireiškia mažiausiai keletą kartų per metus, o kačiukus vesti jos gali nuo 6-7 mėn .iki pat gilios senatvės. Rujos metu katės elgesys labai pasikeičia – ji kniaukia, raičiojasi ant nugaros, tampa dirgli, gali būti agresyvi,  gali pradėti šlapintis name ar bute. Nėštumas ir gimdymas yra savotiškas stresas gyvūnui ir šiaip neigiamai veikiantis faktorius. 

Didelis procentas vyresnio amžiaus nesterilizuotų patelių suserga pūlingu gimdos uždegimu – piometra. Klinikiniai šio susirgimo simptomai būna silpnai išreikšti, todėl į veterinarijos gydytoją savininkai su savo augintiniu paprastai kreipiasi tada, kai liga jau būna pažeidusi inkstus, kepenis ir pan. Gydymas šiuo atveju tik chirurginis – šalinama gimda ir kiaušidės.
Be to, moksliškai yra įrodyta, kad ankstyva sterilizacija iki minimumo sumažina pieno liaukos vėžio tikimybę, o vėlesnė sulėtina ligos vystymasį.

Ši operacija gali būti atliekama nuo 8 savaičių amžiaus.  Be jokios abejonės, galima operuoti gyvūną ir tada, kai jį įsigijote jau suaugusį. Taip pat galima sterilizuoti individus, kurie jau turėjo palikuonių ir toliau nebus naudojami veisimui.

Sterilizacija neturi jokio ryškesnio poveikio jūsų augintinio charakteriui išskyrus tai, kad išnyksta lytinis potraukis bei su tuo susijusi elgsena. Be to, daugelis savininkų pastebi, kad jų augintiniai tapo meilesni ir žaismingesni.

Visos operacijos, atliekamos su bendra narkoze, yra susijusios su tam tikra rizika. Apie tai išsamiau jums paaiškins veterinarijos gydytojas. Prieš operaciją gyvūnas turi būti nešertas mažiausiai 12 val. Kastracija atliekama patinams – prapjaunama mašnelė ir pašalinamos sėklidės. Sterilizacija yra patelės gimdos ir kiaušidžių pašalinimas. Savo augintinį galite pasiimti namo jau tą pačią dieną, kai tik baigiasi narkozės poveikis. Pooperacinė priežiūra labai paprasta nes nebus jokių išorinių siūlų , nereikės katytės rengti ar kitaip saugoti. Nereikės atvykti dar kartą nuimti siūlų, nereikės dar kartą stresuoti gyvūno.

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/V%C5%A1%C4%AE-Pagalbos-gyv%C5%ABnams-langelis-103412793328404/

Renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti