Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Son Lux - Vilnius

S 2018-09-30 20:00
Menų fabrikas Loftas, Vilnius
30.00 - 35.00

Niujorkiečiai „Son Lux“ sugrįžta į Vilnių


Gerų koncertų sezonas įsibėgėjo. Gyvos ir elektroninės muzikos eksperimentais garsėjanti JAV trijulė „Son Lux“ antrą kartą koncertuos Vilniuje. Paskelbta, kad į jokių žanrų rėmus netelpanti grupė Lietuvoje pristatys vasarį išleistą savo penktąjį albumą.

Šįkart „Son Lux“ į Vilnių pasikvietė tolyn žvelgianti muzikos agentūra „8 Days A Week”. Pats koncertas įvyks rugsėjo 30-osios vakarą menu fabrike „Loftas”. Naujamiesčio lofto erdvės tokiam koncertui pats tas ir deramai nostalgiškos. Jų turas aprėpia visa Europą, Vilnius – jo dalis.

Pirmieji pigesni bilietai jau prekyboje! Jie platinami tik su kodais. Parašykite žinutę www.8dw.lt ir gausite nuolaidos kodą. Kodas galioja iki balandžio 26-osios, tad nėra ko delsti. Vieša prekyba „Bilietai LT“ kasose ir internete startuoja balandžio 26 d. 11 val.

„Son Lux“ ir Niujorkas – verti pažinties. Kūryba jiems – tai būdas kovoti su neviltimi. Asmeniniai ir politiniai klausimai „Son Lux“ muzikos pasaulyje yra neatskiriami. Ne veltui pernai jie savo mini albumo „Remedy“ pelną paskyrė organizacijai, dirbančiai su silpniausiais Amerikos visuomenės sluoksniais.

Naujausias „Son Lux“ darbas „Brighter Wounds“ – brandžiausias ir mįslingiausias grupės įrašas. Kurdamas šį albumą grupės lyderis Ryanas Lottas patyrė reikšmingų išgyvenimų: pirmą kartą tapo tėvu, neteko artimo draugo, o jo šalies prezidentu buvo išrinktas Donaldas Trumpas. Tad naujosios dainos pasakoja apie šias skirtingas patirtis: ilgesį, netektį, viltį ir nerimą dėl ateities. „Nors mes plačiai atsimerkę, vis dėlto tai sapnas“, – gražiai dainuoja „Son Lux“.

„Son Lux“ vien šiemet išleido du vaizdo klipus. Juodai baltas dainos „Slowly“ klipas nukelia į šiurpią ligoninę, kurioje pacientai guli užrištomis burnomis. Antrasis – „All Directions“ – ištisas 10 minučių epas, paremtas Senojo Testamento pasakojimu apie Abraomą, pasiryžusį Dievui paaukoti savo paties sūnų. Klipe nusifilmavo „Emmy“ laureatė Tatiana Maslany (žinoma iš serialų „Orphan Black“ ir „Stronger“) ir Tomas Cullenas („Black Mirror“, „Downton Abbey“). Klipą kūrė Steve‘as Yedlinas, dirbęs su pačiais „Žvaigždžių karais“.

„Son Lux“ gan ilgai buvo solinis pianisto Ryano Lotto smegenų vaisius. Tačiau ne taip seniai jo koncertų pagalbininkai – gitaristas Rafiqas Bhatia ir būgnininkas Ianas Changas – tapo ir nuolatiniais kūrybos partneriais. Visi trys myli muziką ir yra kieti kompozitoriai bei lygiaverčiai prodiuseriai.

Trijulė nesileidžia įspraudžiama į jokio žanro rėmus. Jie įsitaisę kažkur tarp eksperimentinės elektronikos ir postroko operos. Jų muzika skamba didingai lyg himnas, bet kartu ji labai intymi ir jausminga. Dviprasmiški dainų tekstai ir keisti skambesiai ardo tradicinius įsivaizdavimus apie popmuziką. Įdomi detalė - jiems labai patinka simetrija ir dviprasmybės. Improvizacija - bendras jų kūrybos vardiklis.

Originali „Son Lux“ kūryba patraukė ne vieno populiaraus muzikanto dėmesį. Australų superžvaigždė Lorde prisidėjo kuriant didžiausio jų hito „Easy“ remiksą. Savame kūrinyje, pavadintame „Eazy“, jį semplino ir reperis G-Eazy. Grupės bendradarbiais tapo ir prancūzas Woodkid, ir į Lietuvą rugpjūtį atvykstantis geras Jameso Blake‘o draugas Moses Sumney. Grupės „Daughter“ vokalistės balsas skamba „Son Lux“ dainoje „White Lies“. Dar jie dirbo su „Arcade Fire“, Beyonce ir Pulicerio premijos laureate Caroline Shaw.

Įkvėpimo jie semiasi iš daugybės skirtingų šaltinių, tad jų muzika kupina kontrastų ir netikėtumų. „Pirma kasetė, kurią nugvelbiau iš brolio, buvo „Beastie Boys“ albumas „License To lll“. O pirmoji, kurią nusipirkau už savus pinigus, – Betoveno „Sonatos“. Man regis, tuo pat metu nusipirkau ir Eltono Johno kasetę“, – savo eklektišką skonį aiškina grupės lyderis.

Ryanas Lottas – tikras perfekcionistas. Jis generuoja idėjas ir jomis tiki. Kritikai rašo, kad jo kūryba yra muzikiniai peizažai, o ne paprastos dainos. Vaikystėje Ryanas negirdėjo daug muzikos, tad vėliau įvairią muziką gėrė didžiuliais gurkšniais.

Muzika reklamose ir kino filmuose – labai svarbi jo kūrybos dalis. Ryanas ypač didžiuojasi savo pirmuoju įvertinimu: jo pasiūlyta muzika „Absolut Vodka“ reklamos kampanijai įveikė daugybę konkurentų. Jis gavo neįtikėtiną darbo pasiūlymą, persikėlė į Niujorką ir įsirengė studiją pačiame Manhatano centre.

Ryanas ir dabar turi nemažai „užklasinių“ užsiėmimų. Su Sufjanu Stevensu ir reperiu Serengeti jie yra subūrę grupę „Sisyphus“. Tinklalapis „Drowned in Sound“ apie jų albumą rašė: „Tai tikrai pats geriausias folkinio elektroninio hiphopo su techno pop ritmais albumas, kokį kada nors išgirsite.“

„Son Lux“ yra sukūrę garso takelius tokiems filmams kaip „Eleonoros Rigbi dingimas“ su Jessica Chastain ir Jamesu McAvoy‘umi bei „Popieriniai miestai“ su Cara Delevingne. Nieko nuostabaus – daugelis jų muziką vadina itin kinematografiška. Ryanas taip pat yra kūręs muziką ir šokio spektakliams, o jo multimedijos projektas buvo eksponuotas garsiajame Guggenheimo muziejuje Niujorke.

Debiutinis „Son Lux“ albumas „At War With Walls & Mazes“ pasirodė lygiai prieš dešimtmetį. Jis supažindino pasaulį su nežemiškomis Ryano Lotto kompozicijomis. Tada „Son Lux“ įvardytas Geriausiu nauju atlikėju. O „Pitchfork“ rašė apie albumo „nuolankų ir romantišką religingumą“.

Antrojo albumo atsiradimas buvo neįprastas. „Son Lux“ buvo pakviestas dalyvauti muzikiniame iššūkyje (RPM Challenge) ir turėjo visą albumą įrašyti per trumpiausią mėnesį – vasarį. „Consequence of Sound“ kritikas šį darbą apibūdino kaip „tamsią operą tarp Oweno Palletto ir „In Rainbows“ laikų „Radiohead“ arba fantastinių „Wild Beasts“ aukštumų“.

Trečiojo albumo „Lanterns“ singlas „Lost It To Trying“ pateko tarp geriausių „Pitchfork“ kūrinių. O garsiausias ir visur skambantis kūrinys „Easy“ šiandien perklausas skaičiuoja dešimtimis milijonų. Sutartį su „Son Lux“ pasirašė įtakinga leidykla „Glassnote Records“, dirbanti su tokiomis žvaigždėmis kaip „Mumford & Sons“, Childish Gambino ir „Chvrches“. Tiesa, visai neseniai jų globą perėmė garsi vokiečių leidybinė kompanija „City Slang“.

Ketvirtąjį albumą „Bones“ „Son Lux“ kūrė jau kaip trio. „Tai muzikantai, kuriais pasitikiu. Mes labai skirtingi, iš čia išplaukia ta nuostabi chemija“, – sako Ryanas. O „Paste Magazine“ kritikai džiaugėsi „prikaustančia muzika“ ir „drąsa rizikuoti“.

Su savo kūriniais jie dirba kruopščiai lyg skulptoriai. Tačiau dar labiau džiaugiasi galėdami juos atlikti gyvai. „Son Lux“ garsėja improvizacijomis ir spontaniškai scenoje gimstančiomis naujomis dainų versijomis. Juk jie geriausiai vertinami būtent gyvai. Tuo galėsit įsitikinti rugsėjo 30-osios vakarą menų fabrike „Loftas“.

''Son Lux'' viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week”. Ši ambicinga kompanija jums jau atvežė britų grupę „alt-J“, tamsos dainių Ghostpoet, britų muzikos vunderkindą King Krule ir švedų muzikos kerėtoją Fever Ray. Jie taip pat yra švedų muzikos žvaigždžių Lykke Li ir Tove Lo, kanadiečių grupės „BadBadNotGood“ ir saldžiabalsio iš Los Andželo Moses Sumney koncertų organizatoriai.

Vaizdo klipai:

Easy: https://youtu.be/yRyMoyRPrr8
You Don‘t Know Me: https://youtu.be/GL35e5mwD5I
Cage of Bounds: https://youtu.be/XqwIxaDevsA
All Directions: https://youtu.be/H2CQwWbC5_E
Alternate World: https://youtu.be/5wnIs71n_kE
Lost It To Trying: https://youtu.be/TkLT5krv_6c
Undone: https://youtu.be/7MKjNVw35Ss

NPR Music Tiny Desk: https://youtu.be/7R35_SvWFKY

Išankstinė bilietų prekyba su kodais:
www.8dw.lt

Daugiau informacijos:

https://sonluxmusic.com
www.facebook.com/sonlux
www.instagram.com/son_lux
www.youtube.com/sonlux
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Son Lux - Vilnius S 2018-09-30 20:00 Menų fabrikas Loftas, Vilnius 30.00 - 35.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Parašyk žinutę www.8dw.lt ir gausi kodą pigesniems bilietams įsigyti.

Vieša prekyba nuo balandžio 26 d. 13:00

Durys atidaromos: ~19:00
Renginio trukmė: ~3:00
Apšildanti grupė: TBA
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-18
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Švitrigailos g. 29 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Aštuntas elementas UAB
Aštuntas elementas UAB
Viršuliškių g. 53B-7, LT-05126 Vilnius