Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Lenkų muzikos genijai | KREMERATA BALTICA, LUCAS DEBARGUE fortepijonas

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

„Lenkų muzikos genijai“
Orkestras „Kremerata Baltica“
Meno vadovas Gidon Kremer Solistas Lucas Debargue (fortepijonas, Prancūzija)
Programa: Krzysztof Penderecki, Milosz Magin, Mieczyslaw Weinberg

 

Pavasarį į Lietuvą sugrįžta svetur žiemoję paukščiai, o į Klaipėdos koncertų salę sugrįžta orkestras „Kremerata Baltica“, įkurtas ir vadovaujamas smuiko maestro Gidono Kremerio. Iš talentingiausių jaunųjų Latvijos, Lietuvos ir Estijos muzikų sudarytas ir minėtų šalių kultūros ministerijų remiamas kolektyvas yra baltiškojo regiono kultūros ambasadorius. Aukštai vertinamą orkestro meninę kokybę lemia ypač muzikalūs atlikėjai ir novatoriškas vadovo požiūris į repertuarą.

„Kremerata Baltica“ šį kartą Klaipėdoje muzikuos su prancūzų pianistu Lucu Debargue. 2015 m. Tarptautinio P. Čaikovskio pianistų konkurso IV vietos laimėtojas buvo apdovanotas Maskvos muzikos kritikų prizu „už neeilinį pianistinį talentą, meninę įžvalgą ir kūrybinę laisvę, kurie paliko neišdildomą įspūdį tiek kritikams, tiek publikai.“ Tai buvo proveržis jo solinėje karjeroje, po kurio L. Debargue’as sulaukė daugybės kvietimų surengti rečitalius ar koncertuoti su žymiausiais orkestrais prestižinėse pasaulio koncertų salėse.

Programoje „Lenkų muzikos genijai“ skambės šios muzikalios kaimyninės šalies kompozitorių kūryba. Tarp jų bus bene žymiausio dabarties kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio ir vis dar neatrasto XX a. genijaus Mieczyslawo Weinbergo kūriniai. Pernai buvo minimas pastarojo autoriaus gimimo šimtmetis, todėl „Kremerata Baltica“, dažnai įtraukdama jo kompozicijas į savo programas, siekė atskleisti visą M. Weinbergo rimtųjų partitūrų galybę.

Beje, orkestro griežiama ir Mirgos Gražinytės-Tylos diriguojama M. Weinbergo II simfonija pernai buvo įrašyta kompaktinėje plokštelėje, kurią išleido Deutsche Grammophon, ir nominuota Grammy apdovanojimui.

 


Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti