Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Festivalis ''Muzikos ruduo'' PLEČIANTYS HORIZONTUS

A 2020-10-13 19:00 - Š 2020-10-17 23:59
8.00 - 30.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

2020-10-13 – 2020-10-17

FESTIVALIO APRAŠYMO TEKSTAS:

 

Šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“

PLEČIANTYS HORIZONTUS

2020 m. spalio 13–17 d.

Energetikos ir technikos muziejus

 

 

Vienas seniausių šalyje šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“ šiais metais pristato kompozitorius, pastaruoju metu ar dabar gyvenančius bei kuriančius išeivijoje – įvairiose pasaulio šalyse jų muzika skamba kartais dažniau nei Lietuvoje, o kūrinius atlieka tarptautiniu mastu pripažinti atlikėjai.

Šie kompozitoriai nuolat perbraižo ir plečia šiuolaikinės lietuvių muzikos horizontus, reprezentuoja mūsų šalį ir tampa neatsiejama šiandienos globalaus muzikinio pasaulio dalimi. Jų kūryboje galime išgirsti, kaip jungiasi mūsų ir kitų kultūrų įtakos, daugiau liekama prie „lietuviško“ skambesio ar tolstama nuo jo. Festivalis dedikuojamas šių 15 kompozitorių kūrybos retrospektyvai, kurią greičiau galėtume pavadinti perspektyva.

 

Pristatomų kompozitorių kūrinius skirtinguose koncertuose atliks ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje pripažinti atlikėjai: lietuviškų šaknų turintis britų violončelės virtuozas Anton Lukoszevieze, LMTA šiuolaikinės muzikos atlikimo programos magistrantų ansamblis, styginių kvartetas Chordos bei Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“. Viena iš festivalio naujovių – specialus kino vakaras, skirtas kompozitorių sukurtai muzikai kino filmams pristatyti.

 

„Muzikos ruduo“ – vienintelis išskirtinai moderniai ir šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai dedikuotas festivalis. Jame kasmet atliekamos ir pačios naujausios, ir jau pripažintos kompozicijos, atskleidžiančios kokybišką ir plačią lietuvių muzikos panoramą. Festivalio misija – skatinti smalsų ir atvirą šių dienų klausytoją atrasti, suprasti bei priimti šiuolaikinę lietuvių kūrybą, pasinerti į muziką, kuriamą šiandien bei atliepiančią nūdienos gyvenimą.

 

Renginio nuoroda: http://www.muzikosruduo.lt

Festivalio renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti