Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

J. Miltinio dramos teatras | ''Aklieji''

Pn 2018-09-21 18:00 - S 2018-10-07 20:30
6.00 - 13.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
J.Miltinio dramos teatras | PREMJERA! "AKLIEJI"

Dviejų dalių spektaklis pagal M. Maeterlincko ir J. Saramago kūrybą


Režisierius, scenografas - Artūras Areima
Premjera: 2018 m. rugsėjo 21-22 d.
Inscenizacijos autorė - Inga Sanakojevaitė
Šviesų dailininkas - Eugenijus Sabaliauskas
Kompozitorė – π

Juozo Miltinio dramos teatro koprodukcija su Artūro Areimos teatru.

Spektaklis “Aklieji” apie šiandien iškilusį tuštumos jausmą ir netikrumo patirtį. “Jeigu tik galėčiau ką nors jausti” – ši frazė išreiškia naują neviltį, kuri apima vis daugiau individų. Dėl šio dalyko sutaria visi psichikos sveikatos specialistai: per pastaruosius 25 ar 30 metų, dauguma pacientų, kuriuos gydė terapeutai, kentėjo nuo narcistinio pobūdžio psichikos sutrikimų. Narcistiniai sutrikimai pasireiškia ne tiek “aiškiais ir apibrėžtais” simptomais, kiek “charakterio problemomis”, kurioms būdinga tai, kad jaučiamas sunkiai apibrėžiamas, po kūną klaidžiojantis negalavimas, vidinės tuštumos ir gyvenimo absurdiškumo pojūtis, negebėjimas jausti daiktus ir žmones – vidinis aklumas. Šių žmonių nekankina tam tikri vienodi simptomai. Juos vargina kažkas neaiškaus ir nepastovaus – netikrumas. Netikrumas, kaip žinome, atveria tolstančią tiek juslinio, tiek antjuslinio pasaulio būtį. Taigi netikrumo būsenoje pasaulis vis labiau tolsta nuo žmogaus, tampa jam vis svetimesnis. Netikrumo būsenoje žmogus tarsi aklas balansuoja ant skustuvo ašmenų – tarp būties ir nebūties.
Jei nebėra tvirto transcendentinio pamato, nebeaišku, kas palaiko žmogaus ir daikto būtį? Jei pati transcendencija praranda absoliutumą, jei ji išstumia iš amžinosios dabarties ir nustumia į praeitį arba į neapibrėžtą tolumą, pasaulis pakimba virš tuštumos. Su netikrumu siejasi vis augantis nepasitikėjimas apskritai viskuo, kas tvaru, stabilu ir nekintama. Taigi netikrumas verčia ieškoti tikrumo, bet jo ieškome nebe kosmoso tvarkoje ar pasaulio būtyje, o pačiame žmoguje, kuris, kaip manoma, turi pats susikurti savo ir net pasaulio egzistavimo pagrindą.
“Aklumą”, kaip ir abejingumą, sudaro epiderminis jautrumas ir tuo pat metu visiška apatija: šį paradoksą iš dalies lemia užgriūvančios informacijos gausybė ir greitis, kurio įvykiai pralekia masinio informavimo kanalais – jų per daug, jie akiratyje būna per trumpai, kad galėtų sukurti ilgai tveriančias emocijas.

Spektaklio rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Vaidina: Monika Poderytė, Petras Šimonis, Karolis Legenis, Giedrius Arlauskas, Emilis Pavilionis, Jolita Skukauskaitė, Justina Nemanytė, Donatas Kalkauskas, Vainius Sodeika.

Juozo Miltinio dramos teatras
www.miltinio-teatras.lt ir https://www.facebook.com/JuozoMiltinioDT
Renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti