Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Meilė Neapolyje. Tomas Pavilionis ir Martynas Staškus su kameriniu orkestru | Klaipėda

Š 2018-05-26 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 16.00
Itališko temperamento koncertas „Meilė Neapolyje“ - iš ugnikalnio lavos, meilės ir gyvenimo džiaugsmo

Neapolis – žavus kontrastingas vidurio Italijos miestas, pastatytas ant žinomiausio pasaulio ugnikalnio Vezuvijaus. Miesto gyventojų charakterį ir gyvenimo būdą veikė ir šiandien dar tebeveikia lavos karščiu alsuojanti, itin derlinga žemė. Būtent ugnikalnis ir nepaprastas gamtos grožis įkvėpė aistringus neapoliečių poetus ir kompozitorius sukurti meilės dainas, kurios ir po 100 metų jaudina žmonių širdis. Daugelis jų gimė tiesiog gatvėse, restoranėliuose ir valtelėse, plukdant mylimąsias bei dainuojant joms serenadas. Itališko temperamento koncertas „Meilė Neapolyje“ leis pajusti gyvenimo džiaugsmą, suteiks gyvos energijos, kvies dainuoti kartu ir švęsti gyvenimą. Lietuvos tenoras Tomas Pavilionis kartu su dirigentu Martynu Staškumi ir kameriniu orkestru žada efektingą programą, kurioje skambės populiariausios neapolietiškos dainos – „Santa Lucia“, „O sole mio“, „Funiculi funicula“, „O surdato nnammurato“ ir kitos.  Koncertas atvežamas į Klaipėdos koncertų salę gražų gegužės šeštadienį – gegužės 26 d.

Vaidas Baumila – koncerto staigmena

Vaidas, žinomas ir publikos mylimas pop muzikos kūrėjas ir atlikėjas, atsiliepė į koncerto rengėjų pasiūlymą sudainuoti kartu su operos solistu. Ši patirtis jam nėra naujiena – atlikėjas yra dainavęs su Virgilijumi Noreika, Vytautu Juozapaičiu, Merūnu. O su Tomu Pavilioniu pažįstamas dar nuo jų vokalo mokytojo Juozapaičio laikų.

Vaidas prisiminė nepaprastą įspūdį jam palikusį klasikinės muzikos koncertą Vienos operoje. Jame vienas įstabiausių tenorų pasaulyje Juanas Diegas Floresas iš Peru dainavo su Eurovizijos nugalėtoja Conchita Wurst. Taigi, klasika ir pop dažnai susitinka įvairiose pasaulio scenose. Tokie duetai patraukia kitą publiką, tą, kuri mėgsta lengvąją muziką.

Tomas Pavilionis sukuria užburiančią atmosferą

Skaičiuojantis pagrindinius tenoro vaidmenis teatre, sulaukiantis pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje, dainavęs su pasaulio operos superžvaigždėmis Lawrence Brownlee ir Dmitrijumi Chvorostovskiu, tenoras it magnetas pritraukia muzikos gerbėjus. Operos solisto kelią dainininkas pradėjo Klaipėdoje, todėl šio miesto publikai jaučia ypatingus sentimentus.

„Tai puikaus lyrinio balso savininkas. Lietuvoje nėra daug tenorų, jis šiuo metu teatre - vienas pagrindinių“,- teigia LNBOT dirigentas Martynas Staškus.

Tomas Pavilionis žinomas iš populiariosios klasikos grupės “elFuego” laikų. Dainininkas geba perteikti klasikinės muzikos grožį, sukuria užburiančią atmosferą, tiesiog įelektrina publiką taip, kad ji mielai dainuoja kartu, kai kurie gerbėjai nepraleidžia nė vieno solisto spektaklio ar koncerto Lietuvoje.
„Kai jis dainuoja, man nebereikia jokių vaistų, aš gaunu pačią geriausią sveikatos, grožio dozę“, - atsiliepia viena ištikima tenoro gerbėja.

Maestro Martynaus Staškaus kelias - nuo diskotekų DJ iki dirigento
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas, M. K. Čiurlionio muzikos mokyklos mokytojas maestro Martynas Staškus keldavosi penktą valandą ryto, kad spėtų gauti klasę muzikos mokykloje ir mokytųsi muzikos. 48 metų M. Staškus dirigentu dirba nuo 1994 n. Paklausęs savo kolegos dirigento profesoriaus V. Viržonio patarimo, jis registruoja kiekvieną diriguotą spektaklį, kartais įsirašo ir diriguotą koncertą. Kam? Tiesiog dėl statistikos. Tokie užrašai apie kiekvieną spektaklį praverčia, kai reikia pristatyti savo veiklą. Maestro skaičiuoja daugiau kaip tūkstantį sudiriguotų spektaklių, tarp jų – net 170-ąjį „Spragtuką“.

Tenoro Tomo Pavilionio nuomonė apie maestro: “Visuomet malonu dirbti su aukščiausio lygio profesionalu, kuris geba kartu „kvėpuoti“ su dainininku. Na, o kai dainininkas ir dirigentas puikiai jaučia vienas kita, tuomet ir gimsta tikroji kūryba, tikroji muzika.”

Koncerto „Meilė Neapolyje“ programa žavi, sušildo, pakelia tonusą. Daugelis programos kūrinių tapo klasikinės muzikos repertuaro dalimi, jas dainavo ir dainuoja geriausi italų ir kitų šalių tenorai, tarp jų - Tito Schipa, Luciano Pavarotti, Franco Corelli, Enrico Caruso, Jose Carreras, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Rolando Villazonas ir kiti. Programą jau girdėjo Alytaus, Kauno, Vilniaus ir Palangos žiūrovai, abejingų ji nepaliko.

Koncertą organizuoja kompanija „Klasikos degustacija“.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Meilė Neapolyje. Tomas Pavilionis ir Martynas Staškus su kameriniu orkestru | Klaipėda Š 2018-05-26 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 16.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 45 min.
Pertraukos: 1 (15 min.)
Vaikai įleidžiami nemokamai: nuo 7 iki 12 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% muzikos mokyklų mokiniams iki 18 metų (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% su šeimos kortele (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
UAB Klasikos degustacija
UAB Klasikos degustacija
Mindaugo g. 27 - 28 Vilnius